gallery - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Galleries
nl: Fotoalbum's

en: Gallery
nl: Fotoalbum

en: Add New
nl: Nieuw fotoalbum

en: Add New Gallery
nl: Nieuw fotoalbum

en: Edit Gallery
nl: Fotoalbum bewerken

en: New Gallery
nl: Nieuwe foto

en: View Gallery
nl: Foto bekijken

en: Search Galleries
nl: Zoeken

en: No Galleries found
nl: Niets gevonden

en: Upload File
nl: Foto's uploaden

en: Choose a screenshot to upload:
nl: Foto's uploaden:

en: Please enable JavaScript to use the file uploader.
nl: Activeer JavaScript om foto's te kunnen uploaden.

en: Title
nl: Titel

en: Author
nl: Auteur

en: Photo's
nl: Foto's

en: Public
nl: Gepubliceerd

en: Date
nl: Datum

en: Activated plugins
nl: Geactiveerde plugins

en: Read more
nl: Lees verder

en: Settings
nl: Instellingen

en: Installed plugins
nl: Geinstalleerde plugins

en: Recommended plugins
nl: Aanbevolen plugins

en: Install now from wordpress.org
nl: Installeer nu vanaf wordpress.org

en: If you have any questions, please contact us via plugin@bestwebsoft.com or fill in our contact form on our site
nl: Indien u nog vragen heeft, neem contact op via plugin@bestwebsoft.com of vul het contactformulier in op onze website

en: Options saved.
nl: Opties opgeslagen

en: Gallery Options
nl: Fotoalbum opties

en: The size of the cover album for gallery
nl: De afmetingen voor de cover van het album

en: Image size name
nl: Afbeelding grootte

en: Width (in px)
nl: Breedte (in px)

en: Height (in px)
nl: Hoogte (in px)

en: Size for gallery image
nl: Grootte voor album afbeelding

en: WordPress will create a copy of the post thumbnail with the specified dimensions when you upload a new photo.
nl: Wordpress zal een kopie maken van de thumbnail in de opgegeven afmetingen als u een nieuwe foto upload.

en: Count images in row
nl: Aantal afbeeldingen op een rij

en: Save Changes
nl: Bewaar veranderingen

en: Sorry - nothing to found.
nl: Helaas - niets gevonden

en: See photo &raquo;
nl: Bekijk foto &raquo;
